سایت علمی علم جهان برترین و بروزترین اخبار ورزشی، علمی و دانستنی، تمامی خبرها از منابع معتبر جمع آوری شده یا مطلب متعلق به خود وبسایت است
menusearch
gemo1.ir

نحوه ثبت نام VDSL برای مشترکان اینترنت خانگی

جستجو
شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹ | ۳:۵۲:۴۰
۱۳۹۹/۱/۲۸ پنج شنبه
(1)
(0)
نحوه ثبت نام VDSL برای مشترکان اینترنت خانگی
نحوه ثبت نام VDSL برای مشترکان اینترنت خانگی

منبع : _باشگاه خبرنگاران جوان_تاریخ انتشار خبر : ٩٩/٠١/٢٧


علم جهان ، علم و تکنولوژی : به گزارش حوزه دنیای ارتباطات گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، چندی پیش وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران از چهار برابر شدن سرعت اینترنت برخی نواحی کشور خبر داد. بر اساس گفته او طرح ارتقاء مودمها از ADSL به VDSL از استانهای تهران و قم آغاز شده و روزانه ۱۰ هزار کاربر از شرکتهای مخابرات و شاتل به این اینترنت دسترسی پیدا میکنند.

با استفاده از اینترنت VDSL امکان ارسال اطلاعات اینترنت به کاربر تا ۵۲ مگابیت بر ثانیه و ارسال اطلاعات کاربر به اینترنت تا ۱۶ مگابیت بر ثانیه برای مشترکان فراهم میشود. در این فناوری، ارتباط تا کابینت محل انشعاب خط مشترک، از طریق فیبر نوری و در منطقه محل سکونت، از طریق سیم مسی تامین میشود، در نتیجه مشتری سرویس را با کیفیت و سرعت بسیار بالا و متفاوت دریافت میکند.


بیشتر بخوانید : ارسال دستمال توالت و بیسکویت با پهپاد برای مردم در قرنطینه


مودمهای ADSL شرکت مخابرات ایران باید تعویض شده و به VDSL ارتقاء یابند. پس از اینکه کابلهای مناطق مختلف این دو شهر تعویض شدند و زیرساختهای لازم برای ارائه این اینترنت فراهم شد، انجام این روند بر روی سایت مخابرات اطلاع رسانی خواهد شد و سپس مشترکان باید با مراجعه به صورت غیرحضوری به سایت این شرکت به آدرس www.tci.ir برای دریافت اینترنت پر سرعت خود اقدام کنند.

در حال حاضر پیش ثبت نام این مودمها از طریق سایت مخابرات امکان پذیر است. مخابرات به صورت تدریجی اقدام به تعویض مودمهای مشترکان خود میکند و هزینه آن را به صورت نقد و یا متعهد شدن فرد برای پرداخت اقساطی آن همراه با قبض تلفن خود، دریافت میکند.

هیچ اصراری برای ارتقاءاین اینترنت وجود ندارد، اما با این کار سرعت اینترنت تا ۷۰ مگابیت بر ثانیه افزایش یافته و به علاوه فاصله کاربر تا مرکز مخابراتی به ۳۰۰ متر کاهش مییابد و سرعت آپلود و دانلود این سرعت تا ۴ برابر افزایش مییابد.

درحال حاضر دیگر شرکتهای ارائه دهنده خدمات اینترنت ADSL و VDSL اطلاعیهای درباره روند ثبت نام و فعال سازی این فناوری بر روی خطوط تلفن مشترکان را ارائه نداده اند. درصورت دریافت اطلاعات از این شرکت ها، برروی سایت رسمی باشگاه خبرنگاران جوان بارگذاری خواهد شد.

گفتنی است؛ شرکتهایی مانند مبین نت که اینترنت ثابت ارائه نمیدهند شامل طرح VDSL نمیشوند.

در ادامه آموزش تصویری نحوه ثبت نام VDSL برای مشترکان اینترنت خانگی را مشاهده میکنید:

انتهای پیام/

مجله خبری علم جهان

instagram