سایت علمی علم جهان برترین و بروزترین اخبار ورزشی، علمی و دانستنی، تمامی خبرها از منابع معتبر جمع آوری شده یا مطلب متعلق به خود وبسایت است
menusearch
gemo1.ir

نکته‌های طلایی برای سئو عنوان صفحه

جستجو
چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ | ۱۳:۲۸:۲۲
۱۳۹۹/۲/۱۶ سه شنبه
(0)
(0)
نکته‌های طلایی برای سئو عنوان صفحه
نکته‌های طلایی برای سئو عنوان صفحه

منبع :  لیما وب


روش های مؤثر در بهبود سئو سایت : متا تگ عنوان صفحه (Meta title tag) یکی از اصلیترین مؤلفه های سئو داخلی (on page seo)  است.و برای تعیین عنوان صفحات سایت بکار برده میشود و کمابیش نشاندهنده محتوای صفحه در صفحه نتایج موتور جستجو (SERP) است.

 

چرا عنوان صفحه (Meta title tag) مهم است؟

متا تگ عنوان صفحه تأثیر بسزایی در سئو سایت شما دارد و میتواند توصیف درست آن میزان دریافت ورودی سایت را از موتور های جستجو به ویژه گوگل به طور چشمگیری افزایش داد.در ادامه این نوشته همراه ما باشید تا دلایل این که چرا باید به عنوان صفحه اهمیت خاصی بدهیم را ذکر میکنیم:

 

نمایش عنوان صفحه در مرورگرها

اکثر مرورگر های مورد استفاده توسط کاربران اینترنتی عنوان صفحه را در بالای پنجره های خود به نمایش میگذارند و قابل مشاهده است.

 

نمایش عنوان صفحه در صفحه نتایج موتور جستجو (SERP)

هنگامی که کاربران در موتور های جستجو عباراتی را جستجو می کنند، نخستین خطی که در صفحه نتایج موتور  جستجو (SERP) نمایش داده می شود عنوان صفحه سایت است که در تگ متا تعریف شده است.به همین سبب اهمیت سئو عنوان صفحه می شود که در ادامه این نوشته به آن پرداخته ایم.

 

عنوان صفحه و نمایش آن در اشتراک گذاری شبکه های اجتماعی

هنگامی که شما یا بازدیدکنندگان سایت شما صفحهای را در شبکه های اجتماعی به اشتراک می گذارند به طور پیشفرض title tag در مطلب منتشرشده نمایش داده می شود.

دلایلی که در بالا ذکر شد میزان اهمیت عنوان صفحه و نحوه نمایش آن را به کاربران سایت شما را نشان می دهد.نکته مهمی که در این بین وجود دارد درست است که هیچ محدودیتی در تعداد کارکتر های مورد استفاده در صفحه عنوان وجود ندارد ولی بهتر است که مهمترین بخش آن در بین  50 تا 70 کاراکتر اول باشد چون فقط همین قسمت در صفحه نتایج جستجو نمایش داده می شود.

تعداد کاراکتر های عنوان صفحه

نکاتی اساسی در سئو عنوان صفحه

در صفحه نتایج جستجوی موتور های جستجو نخستین چیزی که به چشم می خورد خط آبی رنگی با کلمات بزرگ تر است که تایتل تگ را در خود جای می دهد است.شما با رعایت نکات سئو میتوانید بازدیدکنندگان را تشویق کنید تا سایت شما را از میان سایت نتایج جستجو انتخاب کنند.

 

نام شرکت یا برندتان را در تگ تایتل قرار دهید

صفحه عنوان اصلی سایت باید نام برند یا شرکت را در ابتدای خود جای دهد و برای سایر صفحات بهتر است که نام برند یا شرکت در انتهای تایتل تگ جای گیری و اطلاعات بااهمیت تر را در ابتدای آن قرارداد.

نمایش نام برند در عنوان صفحه

قرار دادن کلمات کلیدی در ابتدای عنوان صفحه

شما میتوانید برای بهبود وضعیت سئو صفحه کلمه کلیدی اصلی خود را در ابتدای تگ تایتل قرار دهید زیرا:

  • موتور های جستجو اولویت پیشنهاد به کاربران در صفحه نتایج جستجو را به صفحاتی میدهد که کلمات کلیدی در ابتدای تایتل تگ وجود داشته باشد.
  • کلمات کلیدی که در ابتدای تگ تایتل  قرار دارد توجه بیشتر کاربران را به خود جلب میکند و احتمال کلیک کردن بر روی سایت شما افزایش میدهد.
  • جلب توجه کلمات کلیدی که در title tag وجود دارد باعث افزایش نرخ کلیک سایت شما در گوگل میشود و به همین سبب شما در آن کلمه کلیدی در نتایج جستجو گوگل رتبه بهتری کسب میکنید.

 

استفاده از کاراکتر ها در عنوان صفحه

شما میتوانید با استفاده از کارکتر های نظیر (|) ،(-) و غیره… تایتل تگ عبارات را از یکدیگر جدا کنید و ظاهر تمیز و مرتب به آن بدهید.با این عمل بازدیدکنندگان متن آن را به سرعت شناسایی و تشخیص میدهند و شانس کلیک بر آن زیاد میشود.

 

بکار بردن اعداد در عنوان صفحه

بکار بردن اعداد در ابتدای تایتل تگ کاربرد صفحات را بیشتر می نماید.برای مثال مطلبی با عنوان 7 راز سئو عنوان صفحه افراد را به بازدید صفحه شما تشویق میکند زیرا میداند تعداد نکات موجود دقیقاً چه تعداد است .و ذهنشان از قبل برای مطالعه اماده شده است.

 

عدم استفاده  از title tag تکراری

این موضوع اهمیت ویژه ای دارد تا جایی که گوگل در سرچ کنسول خود صفحاتی که عنوان صفحه یکسانی دارند را شناسایی میکند و اخطار میدهد.

عنوان صفحه تکراری

 

عنوان صفحه وابسته با مطالب سایت باشد

نگارش title tag با رعایت تمام اصول سئو و گیرایی بالا اگر در ارتباط با مطلب صفحه نباشد ارزشی نخواهد داشت.بازدیدکنندگان انتظار دارند تا تگ تایتل چکیدهای از محتوای موجود در صفحه باشد در غیر این صورت به سرعت سایت شما را ترک خواهند کرد که سبب افزایش بانس ریت (bounce rate) سایت و بدتر شدن رتبه شما در صفحه نتایج جستجو خواهد شد.

مجله خبری و دانستنی علم جهان