سایت علمی علم جهان برترین و بروزترین اخبار ورزشی، علمی و دانستنی، تمامی خبرها از منابع معتبر جمع آوری شده یا مطلب متعلق به خود وبسایت است
menusearch
gemo1.ir

گازی‌ساز زیست توده از نوع پایین سو طراحی و ساخته شد

جستجو
شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹ | ۳:۲۴:۴
۱۳۹۹/۱/۳۱ یکشنبه
(0)
(0)
گازی‌ساز زیست توده از نوع پایین سو طراحی و ساخته شد
گازی‌ساز زیست توده از نوع پایین سو طراحی و ساخته شد

منبع : -باشگاه خبرنگاران جوان- تاریخ انتشار خبر : ۹۹/۰۱/۳۱


علم جهان ؛ علم و تکنولوژی : طراحی و ساخت گازی ساز زیست توده (Biomass) از نوع پایین سو (Downdraft) توسط محققان پژوهشکده مکانیک سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران انجام شد.
گازیساز زیست توده از نوع پایین سو طراحی و ساخته شد

گفتنی است، این طرح با هدف دستیابی به دانش فنی تولید سیستم گازی سازی زیست توده (Biomass Gasification) به عنوان یکی از پربازدهترین روشهای تولید انرژی از منابع انرژی تجدیدپذیر انجام شد. در این فرآیند، زیست توده به گازی به نام گاز سنتز (Syngas) تبدیل میشود که این گاز دارای ارزش حرارتی بالایی بوده و قابل استفاده در سیستمهای تولید گرما و یا مولدهای تولید الکتریسیته به عنوان جایگزین سوختهای فسیلی است.

با توجه به اینکه حجم عظیمی از پسماندهای کشاورزی، شهری و صنعتی در کشور بدون انجام هیچگونه فرآیندی امحا یا دفن میشوند، فرصت مناسبی جهت استحصال انرژی از این منابع رایگان از دست میرود. همچنین ظرفیت بسیار بالای منابع انرژی تجدیدپذیر زیست توده همراه با گستردگی و تنوع بالا در سطح کشور، تولید انرژی از این منابع منجر به کاهش آلایندگی ناشی از مصرف سوختهای فسیلی میشود و در عین حال از نظر بازار مصرف کاملاً توجیه پذیر خواهد بود.

مجریان این طرح پژوهشی، دکترحسنعلی ازگلی، دکتر فواد فرحانی بغلانی و مهندس کیوان سیدی نیاکی، از اعضای هیأت علمی پژوهشکده مکانیک سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران هستند.

گفتنی است دستگاه ساخته شده دارای ظرفیت ۱۰ کیلووات حرارتی، با حجم مخزن ۵ کیلوگرم، قدرت دمنده ۵۵ وات و حداکثر حجم گاز تولیدی ۱۲۰ مترمکعب در ساعت است.


بیشتر بخوانید : در دانشگاه ادینبرو؛همکاری۱۵۰ محقق برای کشف درمان های جدید کووید ۱۹


انتهای پیام/

مجله دانستنی و خبری علم جهان

instagram