سایت علمی علم جهان برترین و بروزترین اخبار ورزشی، علمی و دانستنی، تمامی خبرها از منابع معتبر جمع آوری شده یا مطلب متعلق به خود وبسایت است
menusearch
gemo1.ir

طرز تهیه فالوده شیرازی

جستجو
شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹ | ۳:۲۹:۱۴
۱۳۹۹/۲/۱۶ سه شنبه
(1)
(0)
طرز تهیه فالوده شیرازی
طرز تهیه فالوده شیرازی

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان


علم جهان،آشپزی :  مواد لازم:

آب نیم لیتر
شکر یک و نیم پیمانه
گلاب یک چهارم پیمانه
رشته برنجی های چینی به مقدار لازم

قابل ذکر اینکه رشته برنجی چینی در تمام سوپر مارکت ها یافت میشود.

طرز تهیه:

آب و شکر و گلاب را با هم مخلوط میکنیم تا شکر کاملا حل بشه و محلول تقریبا حالت اشباع پیدا میکنه و کمی کشدار میشه. اگر میخواهید مثل من ظرف را در فریزر بگذارید بهتره از یک ظرف فلزی برای این کار استفاده کنید تا زودتر نتیجه بگیرید. صد البته میشه با دستگاه بستنی ساز هم این کار را کرد، ولی من خودم این طریق را ترجیح میدهم.

رشته های چینی را توی آب جوش میریزیم و به مدت ۱۰ دقیقه تا یک ربع روی حرارت ملایم میپزیم. وقتی رشته ها کاملا نرم شد و کمی هم لعاب دار آنها را داخل آبکش ریخته و آب سرد زیاد روش میریزیم و میگذاریم تا آب اضافی اش برود.

بعد از حدود ۲-۳ ساعت ظرف را از داخل فریزر در میاریم و با قاشق بهم میزنیم و رشته های چینی را داخلش ریخته و خیلی آروم طوری که رشته ها از هم نپاشه شروع به هم زدن میکنیم.

فالوده شما حاضر است.

نکته: اگر رشته ها را زود از روی آتش بردارید ممکن است در آخر کار که رشته ها را توی یخ میریزید اون حالت سفتی که برای فالوده لازمه را نداشته باشه. پس حتما بگذارید خوب بپزه.

منبع: تالاب

انتهای پیام/

مجله خبری و دانستنی علم جهان