سایت علمی علم جهان برترین و بروزترین اخبار ورزشی، علمی و دانستنی، تمامی خبرها از منابع معتبر جمع آوری شده یا مطلب متعلق به خود وبسایت است
menusearch
gemo1.ir

خلاصه زندگینامه آدئو آووگادرو

جستجو
چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ | ۱۳:۷:۳
۱۳۹۹/۳/۱ پنج شنبه
(0)
(0)
خلاصه زندگینامه آدئو آووگادرو
خلاصه زندگینامه آدئو آووگادرو

منبع : مجله خبری و دانستنی علم جهان

تاریخ انتشار : ۹۹/۰۳/۰۱

کد مقاله : ۴۳۵۷۷۷

گردآوری شده از کتاب زندگینامه مشهورترین دانشمندان و مخترعان جهان

 

آدئو آووگادرو

    وی در سال ۱۷۷۶ در ایتالیا در شهر تورن دیده به جهان گشود. او شیمی دان و فیزیکدان معروف بود. تحصیلات اولیه خود را در خانه و از محضر هیچ استادی بهره نبود و با کوشش و تلاش فردی ؛ توانست ادامه دهد. وی چون به رشته حقوق و رشته قضائی علاقه زیادی داشت ادامه تحصیل داد. او ریاضیات و فیزیک را خصوصی ادامه داد و به نحویدر این رشته پیشرفت کرد که توانست سمت استادی را در دانشگاه تورین و فرهنگستان تورین به دست آورده و مشغول به کار شود.

   معروفیت او به دلیل فرضیه ای بود که آووگادرو ارائه داده بود. در سال ۱۸۱۱؛ آووگادرو قانون خود را بیان کرد که بعدها به قانون آووگادرو شهرت یافت که در مورد گازها بیان شده بود. به دلیل اطلاعات بسیار کم ناشران انگلیسی و فرانسوی و آلمانی از مقاله های آووگادرو تنها در ایتالیا چاپ شدند. او در زمینه برق نیز مطالبی نوشت. وی در زمینه ولت سنج تقویت کننده ؛ مطالبی نوشت که همکاری اورستد آن مطالب چاپ شد؛ سرانجام آووگادرو در سال ۱۸۵۶ در کشور ایتالیا دیده از جهان فروبست.